wstęp
więcej

Zobacz nowego Lodołamacza

 
Nowy numer dwutygodnika Nowej Huty Lodołamacz. Pismo ludzi walczących już dostępny. Czasopismo wydawane przez Teatr Łaźnię Nową prezentuje najciekawsze wydarzenia z dzielnicy. Dostępne jest bezpłatnie w sklepach i instytucjach kultury.
Już od marca 2012 r. wiemy, że Nowa Huta ma się zmienić. Najpierw ogłoszono międzynarodowy konkurs urbanistyczny, następnie zaprezentowano nowe plany zagospodarowania przestrzennego. Dziś krystalizuje się wizja przyszłości Nowej Huty. O szczegółach na łamach pierwszego w tym roku Lodołamacza.

Miniony rok obfitował pod względem publikacji wydanych przez autorów związanych z Nową Hutą. Jedną z nich była Szopka, pierwsza książka Zofii Papużanki. Debiut okazał się na tyle przebojowy, że zainteresował się nim tygodnik Polityka, nominując go do przyznawanych przez siebie Paszportów.

"Nie siedź w domu, baw się z nami" – pod takim hasłem Nowohucka Biblioteka Publiczna przedstawia propozycję na zbliżające się ferie. Placówki organizują dla dzieci i młodzieży warsztaty plastyczne, przeglądy nowości wydawniczych, gry i zabawy. W programie znajdują się także wycieczki do krakowskich muzeów oraz zajęcia literackie. Szczegóły na www.biblioteka.krakow.pl

Multiinstrumentalista, autor tekstów i prawdziwy fan Nowej Huty – znany z muzycznych składów "Mikirurka" i "Xtermination" Piotr Warszawski opowiada o swojej najnowszej płycie.

Podczas ostatniej edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia  prezentowane były prapremierowe spektakle młodych twórców pod wspólnym tytułem NIEDOWIARA. Wśród nich znalazła się inscenizacja Michała Zadary, niewystawiany dotąd w Polsce monolog Klausa Kinskiego pt. Jezus Chrystus Zbawiciel. Spektakl można jeszcze oglądać w Łaźni Nowej 11, 12 i 13 stycznia.

Już po raz 21. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 13 stycznia dźwięki WOŚP-u dotrą także do Nowej Huty. O zaangażowaniu nowohucian w finał i imprezach towarzyszących w nowym Lodołamaczu. Zapraszamy do lektury! 

Źródło: krakow.pl

 
 
AA
 
 
Kontakt