wstęp
więcej

Halowy Turniej Kibiców Hutnika

 
Zawody piłkarskie, w których rywalizują ze sobą sympatycy Hutnika Nowa Huta. Jak do tej pory w latach 2004-2011 odbyły się cztery turnieje.

Pierwszy dwa turnieje miały charakter ligowy i odbywały się przez kilka kolejnych tygodni na przełomie 2004 i 2005 roku. Areną zmagań była hala Wandy Kraków. W pierwszej edycji turnieju triumfowała drużyna z osiedla Stalowego, która w finale pokonała Czyżyny. Rywalizowało w sumie 27 drużyn.  W przerwie zimowej sezonu 2005/06 o miano najlepszej drużyny rywalizowało ze sobą 11 zespołów. Zwyciężyło Teatralne. Warto zaznaczyć, że jedną z nagród w turnieju była możliwość meczu z pierwszą drużyną Hutnika. Sensacją zakończył się mecz Teatralnego z Hutnikiem zakończony wygraną kibiców.

W 2007 roku zawody przeniosły się na dawną halę Hutnika. Rozgrywki odbywały się w ciągu jednego dnia. Spośród 18 drużyn najlepsza okazała się  ekipa Huciarzy, która pokonała zespół Rena 2.

Po czteroletniej przerwie kibice znów zorganizowali turniej piłkarski. Rozgrywki na Suchych Stawach miały nietypową obsadę. Oprócz 27 drużyn hutniczych wystąpiły 4 zespoły kibiców Stomilu Olsztyn, Wisły Płock, Magdeburga oraz Bałtyku Gdynia. Z rywalizacji zwycięsko wyszła drużyna Hutasów. Organizacja rozgrywek stała na bardzo wysokim poziomie, min. dla piłkarzy i kibiców zapewniony był catering, a czołowe drużyny otrzymały puchary i inne nagrody.

 
 
AA
 
 
Kontakt